aktualności klasztoru Warszawa-Solec wróć

Synod w parafii, zaproszenie


6 listopada, 2021

Szanowna Parafianko,

Szanowny Parafianinie!

W niedzielę, 17 października 2021 rozpoczęliśmy drogę synodalną w naszej Archidiecezji Warszawskiej. Do Synodu czyli podążania wspólną drogą zaproszone są także parafie, czyli my wszyscy zamieszkujący i stanowiący Parafię Świętej Trójcy.

Jaki jest cel Synodu? Przede wszystkim przyglądnięcie się Kościołowi (czytaj swojej Parafii), rozmawianie o Kościele (Parafii) oraz o kontekście w jakim przyszło nam żyć, wyznawać wiarę i ją przekazywać.

Dokonujące się praktycznie na każdej płaszczyźnie naszego życia szybkie przemiany przynoszą często z sobą pokusę negowania prawie każdego autorytetu, co też nie omija prawdy Ewangelii, powszechnie wyznawanych wartości i Kościoła zarazem. To jest kontekst naszego życia, wyzwania i praktykowania naszej wiary.

Za cel nie stawiamy sobie znalezienie cudownego lekarstwa, które uzdrowi wspólnotę Kościoła czy nasze wspólnoty rodzinne.

Niech celem będzie wymiana myśli, by lepiej zrozumieć, ale także poszukiwanie czyli rozeznawanie jaka jest wola Boża względem nas wierzących.

Aby zrealizować ten cel trzeba się spotkać. Rozważając Słowo Boże i cierpliwie słuchając siebie nawzajem możemy podzielić się naszymi obawami czy też nadzieją, którą nosimy w sercu.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Synodzie. Spotkania są otwarte. Nikt nie będzie zmuszany do zabierania głosu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 14 listopada o godz. 18.50 czyli po Mszy św. Kolejne spotkanie 2 tygodnie później, 28 listopada, o tej samej godzinie. Spotkanie w kościele.

Chcemy Cię też prosić, byś zapoznał się ze stroną internetową https://synod.mkw.pl , na której znajduje się krótkie omówienie idei synodu i materiały robocze. Także w wersji audio-video. Pomogą nam one określić punkt wyjścia.

o. Szczepan Maciaszek, proboszcz

wraz z duszpasterzami