aktualności klasztoru Warszawa-Solec wróć

Salon Świętych – Wielcy Polacy w historii i sztuce


8 maja, 2021

W życiu gościmy na różnych salonach. Spotykamy na nich bogactwo architektoniczne zapisane w pięknych budowlach; bogactwo smaku zawarte w wyszukanych potrawach. Ale bogactwo najwyższej próby zawarte jest w ludziach, których możemy na tych salonach spotkać.

Karmelici Bosi na Solcu w Warszawie mają niepowtarzalny zaszczyt zaprosić Państwa do Salonu Świętych, gdzie poznamy bliżej sylwetki i myśli dwóch wybitnych Polaków: Kard Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Premiera pierwszego z ośmiu spotkań z cyklu Wielcy Polacy w historii i sztuce już w najbliższą sobotę 8 maja o godz. 19:00 na naszym kanale na YouTube. W trakcie tego odcinka poznamy myśli i postawę Kard Wyszyńskiego wobec bohaterów Powstania Styczniowego.

Wystąpią: O. Wojciech Ciak OCD, Marcin Kwaśny, Artur Bocheński, Anna Jamrozek oraz Katarzyna Wójcik.

„Postać Kard Wyszyńskiego mnie zaskoczyła. Kiedy przystępowałem do redagowania tekstów do spotkań o Prymasie Tysiąclecia nie przypuszczałem, że będę je redagował z rodzącym się z każdą chwilą podziwem dla tego człowieka. Silna osobowość, głębia ducha i bohaterska wręcz niezłomność zainspirowały mnie do życia na zupełnie innym poziomie” (Artur Bocheński).

 Link do filmu na kanale Carmelitanum Warszawa na Youtube to:  https://youtu.be/zMdE1ip3Vq0 

oraz na stronie e-Instytutu Carmelitanum Warszawa: https://eidc.pl/salon_swietych/

Projekt sfinansowany ze środków PZU