aktualności klasztoru Warszawa-Solec wróć

Przygotowanie do Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel


8 lipca, 2022

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

W sobotę, 16 lipca, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, uroczystość patronalna naszego Zakonu.

W tym dniu odpust zupełny mogą otrzymać wszyscy wierni, którzy nawiedzą pobożnie kościół karmelitański i oprócz wypełnienia warunków zwykłych (spowiedź, Komunia św, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego) odmówią ponadto ,.Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Tego dnia Msze święte sprawujemy o godz. 7.00, 8.00 oraz 18.00. Główna Msza św.  o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.


Triduum Szkaplerzne
13 lipca, rozpoczniemy Triduum (czyli trzy dni duchowego przygotowania) przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Patronki naszego Zakonu i wszystkich noszących Szkaplerz karmelitański. Serdecznie zapraszamy na Msze święte o godz. 18:00.

Wieczór czuwania

Wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych serdecznie zaprasza na Wieczór Czuwania poprzedzający Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Czuwanie w naszym kościele rozpocznie się w piątek, 15 lipca, Mszą św. o godz. 18.00, a zakończy ok. godz. 21:00. Apelem Jasnogórskim.  Więcej informacji na facebooku Wspólnoty. 

Po Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

W programie:

18:00 – Eucharystia
19:00 – Nieszpory i adoracja w ciszy
19:30 – Konferencja szkaplerzna o. Krzysztofa Piskorza OCD
20:15 – Różaniec i adoracja w ciszy
21:00 – Apel Jasnogórski i zakończenie Czuwania