aktualności klasztoru Warszawa-Solec wróć

Przygotowania do uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel


27 czerwca, 2023

16 lipca nasz Zakon obchodzi swoje święto patronalne: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną – Patronki naszego Zakonu i wszystkich noszących Szkaplerz karmelitański. W tym dniu wiele osób decyduje się na przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego, o którym więcej można przeczytać tu pod linkiem.

Aby przygotować się duchowo do tej uroczystości zapraszamy wszystkich na Triduum Szkaplerzne, które rozpocznie się 13 lipca (czwartek). Przez trzy dni w czasie Mszy św. o godz. 18:00 będzie głoszona homilia poświęcona Najświętszej Maryi Pannie z Góry Karmel i szkaplerzowi karmelitańskiemu.

15 lipca, po Mszy św. o godz. 18:00 świeccy karmelici gromadzący się przy naszej parafii zapraszają na Wieczór Czuwania, który potrwa do godz. 21:00 i Apelem Jasnogórskim. W programie uroczyste Nieszpory,  Adoracja w ciszy i różaniec z rozważaniami.

16 lipca, w dniu Uroczystości główna Msza św. odbędzie się o godz. 12:00, natomiast od godziny 10:30 do 13:00 świeccy karmelici będą rozprowadzali książki o duchowości karmelitańskiej i szkaplerze. Szkaplerz w tym dniu będzie można przyjąć po każdej Mszy świętej.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i  świętowania!
Wasi bracia karmelici bosi.